Aici, ca analist financiar, vei lucra într-o industrie dinamică, contribuind la bugetare și prognoză pentru companie, analiza impactului performanței financiare, rapoarte financiare și operaționale, revizuirea varianței rezultatelor reale față de cele planificate.

  • Absolvent de facultate în domeniul economic
  • Cel puțin 3 ani experiență în domeniul economic
  • Experiență în modelarea economico-financiară a unui plan de afaceri
  • Bune cunoștințe de Microsoft Office, în special Microsoft Excel
  • Cunoștințe de limba engleză (nivel mediu)
  • Abilități analitice și o atenție deosebită la detalii
  • Abordarea structurată a elementelor procesului și abilității de prioritizare a sarcinilor
  • Experiența profesională într-o poziție similară în sectorul construcțiilor, energiei sau imobiliar reprezintă un plus.

Responsabilitățile postului:

  • Colectează date și organizează informații
  • Evaluează indicatorii financiari și pe cei ai patrimoniului societății
  • Furnizează analize financiare
  • Realizează previziuni și proiecții
  • Asistă la elaborarea bugetelor și a analizelor cheltuielilor
  • Pregătește prognoze și analize de tendințe și dezvoltă diverse rapoarte de afaceri
  • Evaluează riscurile și formulează recomandări
  • Estimează profiturile și pierderile diferitelor investiții sau ale tranzacțiilor comerciale efectuate
  • Suport în procesul de bugetare și previzionare
  • Revizuirea proceselor și propunerea recomandărilor pentru îmbunătățire

Ce îți oferim?

  • Un mediu profesionist în care îți poți perfecționa experiența de lucru alături de cei mai buni profesioniști și mentori din domeniul infrastructurii energetice
  • Oportunități de dezvoltare și avansare în cadrul INSPET S.A.
  • Salariu competitiv si bonusuri corelate cu performanța
  • Program de lucru full-time, contract de muncă