• Studii superioare (Facultate de Inginerie Mecanică / Constructii / Petrol-Gaze)
  • Experiența de lucru nu este necesară, dar reprezintă un avantaj competitiv
  • Cunoștințe avansate de operare PC (Word, Excel, AutoCAD)
  • Cunoștințe de limbă engleză (scris și vorbit)
  • Dorință de învățare, autoperfecționare și inițiativă profesională
  • Capacitatea de a respecta termenele limită și atenție la detalii; atitudine colegială, abilităţi organizatorice și de comunicare internă pentru realizarea sarcinilor atribuite

Responsabilitățile postului:

  • Abordarea proiectelor atât din punct de vedere al realizării / studierii detaliilor de proiectare și documentației tehnice, cât și din punct de vedere practic – al supervizării detaliilor legate de organizarea lucrărilor pe șantier
  • Participarea la realizarea documentației, planurilor de proiectare și execuție a tehnologiilor și instalațiilor implementate în proiectele de infrastructură energetică și a altor construcții industriale sau/și civile
  • Monitorizarea execuției lucrărilor pe șantier împreună cu șefii de șantier/ managerii de execuție (cantitate, calitate, termene execuție, propunerea soluțiilor constructive atunci când este nevoie)
  • Întocmirea și verificarea situațiilor de lucrări pe șantier, rapoartelor de lucru, proceselor verbale și altor documentații tehnice
  • Urmărirea aprovizionării cu materialele comandate în vederea realizării lucrărilor în timp util și verificarea existenței documentelor de calitate
  • Monitorizarea aplicării procedurilor legale și instrucțiunilor tehnice de lucru pe șantier
  • Dezvoltarea (în colaborare cu partenerii de specialitate) de noi proiecte și procese de automatizare și eficientizare a activităților productive

Ce îți oferim?

  • Un mediu profesionist în care îți poți perfecționa experiența de lucru alături de cei mai buni profesioniști și mentori din domeniul infrastructurii energetice
  • Oportunități de dezvoltare și avansare în cadrul INSPET S.A.
  • Salariu competitiv si bonusuri corelate cu performanța
  • Program de lucru full-time, contract de muncă