• Studii superioare (într-un domeniu tehnic)
  • Experiență de minim 5 ani într-un post similar: proiectare și execuție instalații de petrol, gaze naturale și alte fluide
  • Cunoștințe bune de limbă engleză
  • Cunoștințe avansate de operare calculator, inclusiv AUTOCAD
  • Înțelegi foarte bine fluxurile tehnologice, restricțiile si provocările din activitatea de construcții de infrastructură energetică de mai multe feluri
  • Inițiativă profesională, dorința de învățare și autoperfecționare
  • Capacitatea de a respecta termenele limită și atenție la detalii; abilităţi organizatorice și de comunicare internă pentru realizarea sarcinilor atribuite

Responsabilitățile postului:

  • Analizarea în detaliu a documentației, planurilor de proiectare și execuție a tehnologiilor și instalațiilor implementate în proiectele de infrastructură energetică și a altor construcții industriale sau/și civile cât și translatarea acestora în liste de cantități, inclusiv optimizarea acestora pentru a maximiza calitatea sau rezultatul util
  • Stabilirea soluțiilor tehnice optime și a tehnologiilor de execuție, a planurilor și a instrucțiunilor de verificare/control a funcționării corecte a tehnologiilor pentru construcții și infrastructură proiecte fluide, împreună cu colegii din compartimentul tehnic și alături de șefii de șantier
  • Acordarea de asistență în cadrul ofertării și realizării dosarelor pentru achiziții publice (lucrul în echipă cu Inginerii de Ofertare pentru elaborarea bugetelor proiectelor)
  • Monitorizarea respectării și încadrării în consumurile previzionate de materiale și manoperă aferentă
  • Cercetarea pieței și propunerea spre introducerere a noilor tehnologii din domeniul instalațiilor de petrol, gaze naturale și alte fluide
  • Participarea în cadrul lucrărilor experimentale privind dezvoltarea de noi procese tehnologice (hidrogen etc.)
  • Participarea la implementarea standardelor de Calitate, SSM, Mediu etc. conform obiectivelor anuale ale companiei

Ce îți oferim?

  • Un mediu profesionist în care îți poți perfecționa experiența de lucru alături de cei mai buni profesioniști și mentori din domeniul infrastructurii energetice
  • Oportunități de dezvoltare și avansare în cadrul INSPET S.A.
  • Salariu competitiv si bonusuri corelate cu performanța
  • Program de lucru full-time, contract de muncă